Організація учнівського самоврядування
Організація учнівського самоврядування,
робота учнівських організацій
Відродження й подальший розвиток національної системи виховання передбачають обов'язкове використання можливостей соціалізації дітей та юнацтва засобами громадських організацій, членами яких вони є. Тому в Державній національній програмі «Освіта» визначено як стратегічне завдання: ''об'єднання зусиль державних і громадських інституцій у вихованні молоді, сприяння діяльності дитячих та юнацьких організацій ''.
Школа має виховати людину з новим мисленням, здатну до творчості, ініціативи, сміливості, з яскраво вираженою активною громадською позицією, з почуттям обов’язку й відповідальності перед суспільством. Виконати всі ці завдання неможливо без залучення учнів до участі в управлінні шкільними справами різних видів діяльності, в яких формується особистість школяра.
Організація дієвого самоврядування – це рішення даної проблеми.
Головним завданням учнівського самоврядування є: формування й розвиток соціально активної, гуманістично спрямованої особистості з глибоко усвідомленою громадською позицією, почуттям національної самосвідомості.
Самоврядування розвиває в учнів організаторські здібності, почуття відповідальності, ініціативи, є однією з головних умов розвитку самостійної особистості.
Учнівське самоврядування забезпечує комплексний виховний вплив на учнів шляхом їх залучення до усвідомленої й систематичної участі у вирішенні важливих питань життя класу та школи.
Учнівське самоврядування організовано на загальношкільному та класному рівнях.
Учнівська рада з її активом:
ü Бере участь у складанні річного плану школи;
ü Координує роботу класів;
ü Доводить до їх відома конкретні завдання;
ü Приймає рішення з найважливіших питань життя школи у рамках своєї компетенції;
ü Проводить виховні заходи;
ü Організовує і контролює чергування по школі;
ü Організовує самоврядування в класах;
ü Співпрацює зі старостами.